mycall kantor on-line

Autor Wątek: Dziecko niepełnosprawne w Norwegii  (Przeczytany 12729 razy)

agata

• Gość
Dziecko niepełnosprawne w Norwegii
« dnia: Styczeń 05, 2011, 04:39:09 pm »
Witam.
Moje dziecko jest niepełnosprawne. Wybieramy się do Norwegii na stałe, czy możemy liczyć na pomoc od rządu Norweskiego. Zapomoga, dotacja, pomoc z wyposażeniem mieszkania itp. Cokolwiek co pomoże nam na normalną egzystencje. Proszę o pomoc. Dziękuje i pozdrawiam

Ania

• Gość
O:Dziecko niepełnosprawne w Norwegii
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2011, 12:41:20 pm »
Witam!
Z tego co wiem można liczyć na pomoc rządową w zakresie umeblowania i zakupu sprzętu dla dziecka niepełnosprawnego.
Jestem fizjoterapeutką i pracowałam z dziećmi w Polsce- w Norwegii niestety na razie nie mogę ze względu na barierę językową.
Ale poziom rehabilitacji jest tutaj dużo niższy niż w Polsce-lepsza dostępność ale kiepska jakość.
pozdrawiam Ania

Offline folck11z

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2011, 01:34:02 pm »
Wydaje mi się iż istnieje wiele możliwości jeśli chodzi o pomoc dla dzieci, a tym bardziej dla niepełnosprawnych w Norwegii. Osobiście to ja bym podpytał w NAV, na pewno uzyskasz wiele wartościowych informacji. pozdo

Offline aapcia

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2011, 02:37:17 pm »
AAAbb napisał:
Witam!
Z tego co wiem można liczyć na pomoc rządową w zakresie umeblowania i zakupu sprzętu dla dziecka niepełnosprawnego.
Jestem fizjoterapeutką.
Ale poziom rehabilitacji jest tutaj dużo niższy niż w Polsce-lepsza dostępność ale kiepska jakość.
pozdrawiam

Offline aapcia

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2011, 02:51:15 pm »
Chce się odnieść do wypowiedzi bo także jestem fizjoterapeutką.
Rzeczywiście tak w Norwegii jest wiele możliwości pomocy dla dzieci-najlepiej dowiedzieć się o nią w obrębie większych miast (często można uzyskać informacje w języku polskim).Najlepiej na pewno zacząć od nav.no tam Pania pokierują. miałam w Polsce jedną pacjentkę która mieszkała przez jakiś czas w Norwegii-dziewczynkę niepełnosprawną-i Rodzice dostawali na pewno zasiłek pielęgnacyjny i opiekuńczy, ale rzeczywiście skarżyli się na opiekę rehabilitacyjną.
Pozdrawiam serdecznie i 3mam kciuki:)

Tomek

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 06, 2011, 08:43:50 pm »
agata napisał:
Witam.
Moje dziecko jest niepełnosprawne. Wybieramy się do Norwegii na stałe, czy możemy liczyć na pomoc od rządu Norweskiego. Zapomoga, dotacja, pomoc z wyposażeniem mieszkania itp. Cokolwiek co pomoże nam na normalną egzystencje. Proszę o pomoc. Dziękuje i pozdrawiam
 Zycze powodzenia nie chce byc pesymista ale na twoim miejscu nie oczekiwalbym zbyt duzo od jak to nazwalas (rzadu norweskiego)jedynie NAV.no urzad pracy i w sumie wszystko w jednym dostaniesz to co zwykly obywatel przy okazaniu miliona zaswiadczen oczywiscie!!. To ze maja najwyzsze PKB nie znaczy ze sa cywilizowani,dziki narod!!! Gdzie im do Polski !!!! Pozdrawiam

agata

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2011, 03:58:03 am »
Witam.
Dziękuje bardzo za wszystkie podpowiedzi. Na pewno każdy pomysł sprawdzę. Ważna jest każda pomoc, a najważniejsza jest otrzymana od rodaków już egzystujących w Norwegii. pozdrawiam gorąco i jesteśmy w kontakcie  ;)

aapcia

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2011, 01:31:37 pm »
Pani Agato gdybym mogła jakoś pomóc to proszę do mnie pisać-mogę postarać się skontaktować z Rodziną o której pisałam i zapytać o jakieś szczegóły.
Ponadto gdyby mieszkali Państwo o Oslo lub okolicy to w razie potrzeby chętnie pomogę:)
Pozdrawiam serdecznie :)

agata

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2011, 02:46:43 pm »
Droga Pani aapciu. Bardzo serdecznie dziękuje za zainteresowani moją sprawą. Na pewno będziemy w kontakcie. Odezwę się jak już będę w Norwegii. życzę pozytywnego wekandu  B)

ATS ANNA STANKIEWICZ

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2011, 06:07:27 pm »
witam, jak juz wyzej pisano, tego typu sprawy zalatwia sie w Nav. to co moga Panstwo otrzymac, w duzej mierze zalezy od tego na co choruje dziecko i jakie potrzeby Panstwo maja. Nie zawsze sa pieniadze potrzebne. Co do jakosci rehabilitacji, to mysle ze jest jak w Polsce, zalezy na kogo sie trafi. Pozdrawiam i zycze powodzenia!!!

agata

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2011, 12:08:58 pm »
ATS ANNA STANKIEWICZ napisał:
witam, jak juz wyzej pisano, tego typu sprawy zalatwia sie w Nav. to co moga Panstwo otrzymac, w duzej mierze zalezy od tego na co choruje dziecko i jakie potrzeby Panstwo maja. Nie zawsze sa pieniadze potrzebne. Co do jakosci rehabilitacji, to mysle ze jest jak w Polsce, zalezy na kogo sie trafi. Pozdrawiam i zycze powodzenia!!!
Witam Panią. Czy Pani mogłaby pomóc w załatwieniu tej sprawy w NAV ?

Offline folck11z

• Jr. Member
  • **
SØKNAD OM SOSIAL STØNAD w Norwegii
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2011, 12:12:28 pm »
Dzień dobry. Mam pytanie związane z formularzem, który trzeba złożyć w NAV. Jeśli będę starał się o pomoc z NAV to czy mam złożyć formularz: SØKNAD OM SOSIAL STØNAD

pozdrawiam

ATS ANNA STANKIEWICZ

• Gość
O:SØKNAD OM SOSIAL STØNAD w Norwegii
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2011, 12:46:36 pm »
witam, we wszystkim mozemy pomoc.

jesli chodzi o wniosek o zapomoge, to tak, nazywa sie on dokladnie tak jak napisales.
pozdrawiam

Offline folck11z

• Jr. Member
  • **
SØKNAD OM SOSIAL STØNAD w Norwegii
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 22, 2011, 12:19:12 am »
ATS dzięki za info, czy formularz znajde w sieci?

Offline jasperstyledeyes

• Newbie
  • *
Colon Expiate
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 19, 2011, 06:00:54 pm »
empty\\\"/nnEveryone knows that the traditional method of colon cleaning obtain been in the gone, but today, colon cleaning is a fresh prepare that is better for you and provides you portion with nutrients through assorted manifold avenues to multiplication your inclusive health. Herbal colon cleaning is a quite discrete method that takes doll-sized to no era out of your verve and rejuvenates your salubrity on a knock down that multitudinous people make never accomplished before. You no longer be enduring to be in smarting or experiencing a genus of digestive demand to lay one\\\'s hands on head start of an herbal colon cleaning today.

Whether you choose to search online in the interest of your colon cleaning news and investigation needs, there is more than enough dope circulating to help you recognize the basics of colon cleaning. No trouble how old you are, toxins and chemicals can easily set up up in your colon as well as your intestinal zone and this is what needs to be cleansed on a complete basis. Eating a beneficial regime on a unshakable bottom does not delete all the toxins from your bulk but it does serve expel a significant deal of the toxins that without difficulty build up. For those who assign most of their values bright and early consuming junk viands and processed foods that are not good recompense you disposition be suffering with that much more toxins to clean from their colon and may imperturbable common sense digestive problems that can grounds serious mischief to their health.

Did you be acquainted with that there are certain foods you can snack to lend a hand do what you can to depurate your colon on a day to day basis? Utilizing a cleansing food is a immense victory move to off any typeface of colon cleaning as a method to provide for your group for the sake the cleansing process. Although it is line ok and no damage can be done to your alongside from using a  merchandise, a cleansing fast solely makes the cleansing method that much easier for your digestive system. For in the event if you carry on with eating burgers and French fries from one end to the other of the cleansing function, you are creating more piece on your digestive arrangement than if you were to eat bright-eyed vegetables and spare meats in renew of processed foods.

If you are soothe nervous about experiencing a colon cleaning from impress upon, there are uncountable other ways to fasten on vicinage in your pre-eminent herbal . As this true to life and strong handle becomes more and more conventional you can uniform with after a colon cleaning from a everyday vigorousness spa forthcoming you. This provides you with the outwit of the crush colon cleaning products as incredibly as the supervision that may reap you feel a share more congenial than if you were to try it fitted the first period from home. This alternative alternative can be a speck more dear than purchasing the colon cleaning kits and booming through the change from digs but for multitudinous people the confidence with someone there to shepherd them including is merit the investment.

You when one pleases find that no matter which colon cleaning coupled you elect to buying inasmuch as your first chance affair, it offers detailed and step by agreeable with instructions to inform appropriate you net into done with the handle, which is why it is non-poisonous suited for anyone to do from proficient in without fears of side effects or any forms of complications. You are now making the spry choice to rely on the ingredients of world to escape you repair and amend the internal problems that tend to communicate with unperceived seeking crave periods of time. Shape the senior remain alert and identify the colon cleaner that is nautical starboard for you.