mycall kantor on-line

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - ATS Anna Stankiewicz

Strony: [1] 2 3
1
Czas wolny w Norwegii / Odp: Ksiegowosc
« dnia: Listopad 16, 2016, 10:28:07 am »
Potrzebuje pan kogos do prowadzenia księgowości czy oferuje usługi?

2
Sprawy urzędowe / Odp: ach te podatki w Norwegii !!!
« dnia: Listopad 16, 2016, 10:26:30 am »
Procedury nie sa skomplikowane. Powinna Pani dostarczyć komplet dokumentów podobnych do rozliczenia do jednego z naszych biur w Norwegii lub w Polsce. Można to zrobic pocztą, elektronicznie lub osobiście. Opłaca Pani usługę, a my przygotowujemy rozliczenie uwzględniając wszelkie nalezne odpisy. Więcej można znaleźć na naszej stronie internetowej: pomoc-w-norwegii.com/pl/podatki

3
Sprawy urzędowe / Odp: Pomoc przy otworzeniu firmy w Norwegii
« dnia: Listopad 16, 2016, 10:19:46 am »
Odpowiadam na priv.

4
Sprawy urzędowe / Odp: ach te podatki w Norwegii !!!
« dnia: Październik 18, 2016, 11:07:51 am »
Zapraszamy do kontaktu z nasza firmą! ;D
pomoc-w-norwegii.com
podatki@ats-pomoc.com
+48/91 836 9876
+47/930 84 855

5
Pozostałe tematy / Stopniowe znoszenie opłat roamingowych w Europie
« dnia: Maj 09, 2016, 09:02:11 am »
Już w przyszłym roku, dokładnie 15 czerwca 2017 w obrębie Unii Europejskiej zostanie całkowicie  zniesiony roaming. Ustawa ta jest bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich uwielbiających podróżować po krajach Europy. Oznacza ona, że nie będą musieli ponosić dodatkowych opłat za korzystanie z usług innych operatorów. Opłaty za roaming będą obniżane stopniowo a tuż przed wakacjami przyszłego roku przejdą całkowicie do historii.

Co to jest roaming

 Wszyscy posiadacze telefonów komórkowych, korzystają z punktów dostępowych lub sieci operatora, w którym mają wykupioną kartę lub abonament. Będąc za granicą, abonent nie jest w stanie nadal korzystać z sieci operatora, z którym podpisał umowę o świadczenie usług telefonicznych. Jednak dzięki umowie roamingowej może korzystać z sieci operatora innego kraju.

 Lato 2016 będzie ostatnim sezonem wakacyjnym z wysokimi opłatami roamingowymi. Pod koniec kwietnia, obecne ceny spadną, co na pewno odczują europejscy turyści.

(1 euro = 9,2 NOK, cena z dnia 28 kwietnia 2016)

CZYTAJ WIĘCEJ NA: pomoc-w-norwegii.com/pl/aktualnosci/stopniowe-znoszenie-oplat-roamingowych-w-europie

6
Pozostałe tematy / Strajk w branży hotelarskiej i restauracyjnej.
« dnia: Kwiecień 25, 2016, 10:48:48 am »
W niedzielę 24. kwietnia, o 8.00 rano rozpoczął się strajk w branży hotelarskiej i restauracyjnej. Do protestu dołączyło prawie 3 500 pracowników zrzeszonych w związku zawodowym Fellesforbundet, zatrudnionych w 363 firmach. Utrudnienia dotkną przede wszystkim turystów i zwykłych ludzi a także organizatorów dużych spotkań jak konferencje czy wesela.

Strajk jest wynikiem braku porozumienia związków zawodowych (Fellesforbundet) z NHO Reiseliv – oddziałem turystycznym norweskiej organizacji handlu. Związki domagają się prawa do lokalnych negocjacji w poszczególnych firmach jak również wyższych płac dla osób z najniższą stawką.
Nie tylko hotele zmagają się ze zredukowaną załogą ale również restauracje i stołówki, między innymi hotele dla pacjentów, policyjne i rządowe stołówki...
CZYTAJ WIĘCEJ: pomoc-w-norwegii.com/pl/aktualnosci/strajk-w-branzy-hotelarskiej-i-restauracyjnej

7
Co można przywieźć do- lub wywieźć z Norwegii – przepisy cel

Wiele osób przyjeżdżając lub wyjeżdżając z Norwegii staje przed dylematem co i ile towarów można legalnie ze sobą zabrać.
Przepisy celne oraz regulacje Europejskiego Obszaru Gospodarczego, szczegółowo określają towary, ilości oraz kwoty jakie można przewieźć przez granicę.
W zależności o okresu przebywania poza granicami państwa można wwieźć do Norwegii towary na łączną kwotę 6 000 koron norweskich (jeśli pobyt był dłuższy niż 24 godziny) lub 3 000 koron (jeśli pobyt był krótszy niż 24 godziny) bez uiszczania cła i produktów akcyzowych. Jeśli limit wartościowy zostanie przekroczony, podróżujący może sam zdecydować, za które towary chce zapłacić cło i podatek akcyzowy.

Towary zabronione bez specjalnego zezwolenia

•   narkotyki, trucizny lekarstwa (oprócz niewielkich ilości lekarstw do osobistego użytku)
•   wyroby alkoholowe zawierające powyżej 60 procent
•   broń i amunicja
•   fajerwerki
•   ziemniaki
•   ssaki, ptaki i zwierzęta egzotyczne
•   rośliny przeznaczone do uprawy
•   mięso, produkty mięsne, mleko oraz ZOBACZ WIĘCEJ NA: pomoc-w-norwegii.com/pl/aktualnosci/co-mozna-przywiezc-do-lub-wywiezc-z-norwegii-przepisy-celne

8
Sprawy urzędowe / 500+ dla Polaków w Norwegii
« dnia: Kwiecień 05, 2016, 09:27:06 am »
500+ dla Polaków w Norwegii

1 kwietnia b.ż. ruszył w Polsce program Rodzina 500+ gwarantujący finansowe wsparcie dla rodziców wychowujących dzieci. Kwota 500 złotych będzie wypłacana co miesiąc opiekunom dzieci bez względu na stan cywilny, także samotnym rodzicom, na drugie oraz każde kolejne dziecko w rodzinie aż do ukończenia 18 roku życia. Pomoc finansowa będzie wypłacana niezależnie od wysokości dochodów ani kwoty świadczeń alimentacyjnych w przypadku rodziców samotnie wychowujących dzieci.

Zasiłek w Norwegii

W Norwegii zasiłek rodzinny (barnetrygd) wypłacany jest rodzicom/opiekunom dzieci od 1946 roku, nieprzerwanie i niezależnie od dochodów, na pierwsze i kolejne dzieci w rodzinie. W dniu dzisiejszym zasiłek ten wynosi 970 koron, wypłacany jest co miesiąc od urodzenia do 18 roku życia.
Barnetrygd przysługuje także obcokrajowcom, pracującym lub mieszkającym w Norwegii, odprowadzającym tu składki na ubezpieczenie społeczne a co najważniejsze niezależnie od miejsca zamieszkania członków rodziny. Jeśli zaś pracującym w Norwegii obcokrajowcom przysługuje podobny zasiłek rodzinny w ojczystym kraju, wtedy NAV (Urząd Pracy i Dobrobytu) wypłaci różnicę między zasiłkiem w Norwegii a tym w kraju.

500+ dla dzieci za granicą

Program 500+ przysługuje wszystkim polskim rodzinom, niezależnie od miejsca zamieszkania, pod warunkiem, że nie pobierają analogicznych świadczeń w państwie w którym przebywają.

Ustawa o pomocy państwa w wychowaniu dzieci przewiduje ograniczenia nienależnego pobierania świadczenia przez osoby mieszkające za granicą. W polityce unijnej przewidziany jest zakaz kumulacji świadczeń o charakterze rodzinnym. To znaczy, że osoby składające wniosek, nie będą mogły jednocześnie pobierać pełnej kwoty świadczeń w dwóch krajach, na te same dzieci i w tym samym okresie. Rodzice mają jednak prawo do otrzymania możliwie najwyższej kwoty świadczeń, przewidzianej w ustawodawstwie jednego z tych państw.
Informacje na temat otrzymywania świadczeń o charakterze rodzinnym, przekazywane są między instytucjami państw UE, EOG i Szwajcarii za pomocą standardowych dokumentów unijnych.

Jeśli polska rodzina mieszka w Norwegii, a rodzice pobierają zasiłki rodzinne odpowiednie dla kraju w którym pracują, wszystkie świadczenia o charakterze rodzinnym powinny odbywać się wyłącznie na zasadach ustawodawstwa norweskiego.

Każdy jednak może złożyć wniosek o świadczenie Rodzina 500+ oczywiście z informacją o otrzymywaniu zasiłku w Norwegii.

Źródła: mpips.gov.pl, forbes.pl, program500plus.pl

http://www.pomoc-w-norwegii.com/pl/aktualnosci/500-dla-polakow-w-norwegii

9
Sprawy urzędowe / Odp: zamknięcie firmy w Norwegii
« dnia: Czerwiec 14, 2013, 11:43:08 am »
mozemy Panu pomoc;) kontakt do nas: bozena@ats-pomoc.com, zapraszamy!

10
Mieszkanie / Odp: prawnik w Bergen
« dnia: Czerwiec 04, 2013, 09:03:22 am »
chetnie pomozemy, choc nie ma nas jeszcze w Bergen. Mozemy skontaktowac sie mailowo, dane firmy na stronie www.pomoc-w-norwegii.com
zapraszam

11
Sprawy urzędowe / Reklamacje?
« dnia: Kwiecień 16, 2013, 06:23:30 pm »
Zobacz jakie masz prawa:

pomoc-w-norwegii.com/aktualnosci/kupiles-cos-co-szybko-sie-zepsulo-jakie-masz-prawa

12
Czas wolny w Norwegii / Chcesz poczuc sie jak skoczek?
« dnia: Kwiecień 16, 2013, 01:52:35 pm »
Skorzystaj z okazji;)

pomoc-w-norwegii.com/aktualnosci/i-ty-mozesz-poczuc-sie-jak-skoczek

13
Samochód / Jak najtaniej kupowac benzyne?
« dnia: Kwiecień 16, 2013, 01:51:53 pm »
Odpowiedź znajdziecie tutaj:

pomoc-w-norwegii.com/aktualnosci/jak-kupowac-benzyne-najtaniej

14
Sprawy urzędowe / Odp: podatek w Norwegii / przekroczenie 450 000 koron
« dnia: Kwiecień 16, 2013, 01:07:05 pm »
tak, znizki sa przewidziane, nalezy odwiedzac nasza strone, poniewaz codziennie mamy jakies promocje:)!!

15
Sprawy urzędowe / Odp: zakładanie firmy w Norwegii - koszt pomocy
« dnia: Kwiecień 16, 2013, 01:04:04 pm »
jesli zrobilby Pan to sam, to koszt jest zerowy, jesli firma nie zajmuje sie handlem i nie chce sie Pan rejestrowac w rejestrze firm. jesli zakladalby Pan firme na przyklad korzystajac z naszych uslug, to oczywiscie nalezaloby uiscic oplate za pomoc. w naszej firmie w koszt rejestracji firmy wchodzi rowniez doradztwo w sprawie firmy.

Strony: [1] 2 3